Коронавирусот е како Робеспјер – неподмитлив!


"Да не заборавиме дека 75 проценти од новите заразни болести се од зоонотско потекло", истакнал Гутереш. Новите зоонотски вируси како Ковид-19 ќе претставуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Обединетите нации им требаат 35 милијарди долари за да одговорат на најголемата хуманитарна криза од Втората светска војна, вели генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, во обраќање пренесувано од „ Би-Би-Си “ посветено на ситуацијата со животната средина на Земјата, порача дека ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации (ОН) известија дека на 235 милиони луѓе во светот ќе им бидат потребни хуманитарна помош и заштита во 2021 година поради последиците од ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Вечерња Москва“, терапевтот и научник Андреј Кондрахин ја процени можноста за нова пандемија, што ја предвиде основачот на „ Microsoft “, Бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот е како Робеспјер – неподмитлив!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: