Французите би можеле да се вратат во нормала со вакцина до следната есен


Сперанза му се обрати на Сенатот пред новиот владин декрет во борбата против коронавирусот што треба да биде усвоен во следните 24 часа. „Со новата регулатива, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Експертите од германскиот државен Епидемиолошкиот институт Роберт Кох денеска предупредија на прекумерната еуфорија поради вакцината против Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Воведувањето регионални карантини во Италија, односно „црвени зони“ со строги анти-ковид мерки, даде резултати бидејќи епидемиолошката состојба е подобра, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Бројот на лицата заразени со новиот коронавирус во Полска надмина во средата милион од почетокот на пандемијата, а вториот бран од заразата се покажа како ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на ...
сите 377 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 142 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Французите би можеле да се вратат во нормала со вакцина до следната есен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: