Иран: Започнува тестирањето на вакцина против Ковид-10 врз луѓе, соработка со Русија


Иранските компании наскоро ќе започнат со тестирање на вакцината против коронавирус врз луѓе, изјави официјалната претставничка на Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин нареди почеток на масовна вакцинација против коронавирус во Русија до крајот на следната недела, пренесува РТ. Лекарите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин побарал од вицепремиерката Татјана Голикова следната недела да започне масовна вакцинација против коронавирусот. Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин нареди во земјата да започне процесот на масовна вакцинација против коронавирусот, пренесува новинската агенција „РТ“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Централниот воен округ на Русија започна вакцинацијата против коронавирус со вакцината „Спутник V“. Како што наведуваат медиумите, стигнале првите дози од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 261 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, за сајтот на хрватскиот ракометен сојуз даде интервју во кое зборуваше за неговата кариера, ...
сите 330 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Европскиот амбасадор во Скопје, Дејвид Гир, вели дека вакцинацијата не треба да биде натпревар помеѓу земјите. Тој вети дека ЕУ ќе обезбеди доволно дози за ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран: Започнува тестирањето на вакцина против Ковид-10 врз луѓе, соработка со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: