Максим во 4 точки објаснува КАКО ЗАЕВ СЕ ОБИДУВА ДА ГИ ИЗМЕСТИ ФАКТИТЕ


Сите обиди да се изместат фактите се само една реприза од минатото која се повторува на Балканот, како и да е фактите остануваат и не се менливи. Влеговме во ...
| | веќе видена | слични

Колку се апсурдни и неприфатливи барањата од Софија покажува и Шоуменот Игор Џамбазов кој не може да ја премолчи атаката на бугарските власти кон македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на сите овие години, бугарскиот воин, командант и офицер, никогаш не му свртел грб на непријателот. Тие ја пролеаја својата крв за Добруџа, Тракија, ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вечерва на својот официјален Фејсбук профил напиша дека македонскиот и бугарскиот народ сакаат исчекор кон пријателство, а не говор на ...
| | веќе видена | слични

Јас сум Македонец, кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет, напиша синоќа ...
| | веќе видена | слични

Јас сум Македонец, кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет, напиша во ...
| | веќе видена | слични

Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово побара извинување од бугарскиот премиер Бојко Борисов за последната изјава на вицепремиерот во неговата влада ...
| | веќе видена | слични

Нагласувајќи ја одново својата „македонска жица“, премиерот Зоран Заев објаснува во што се разликуваат со вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим во 4 точки објаснува КАКО ЗАЕВ СЕ ОБИДУВА ДА ГИ ИЗМЕСТИ ФАКТИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: