Човечки наспроти финансиски капитал


3 копии

По неколку години успешна работа на македонскиот пазар, повеќе од 50.000 задоволни корисници и секојдневно унапредување на своите производи, финансиското ...
| | веќе видена | слични

 Дали сакате цел живот да бидете со броени пари и последните денови од месецот да се молите што побрзо да поминат? Време е за промена – научете што прават ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Агенцијата за супервизија на капитално финансираното пензиско осигурување – МАПАС, заедно со трите пензиски друштва, КБ Прво пензиско друштво АД Скопје, Сава ...
| | веќе видена | слични

 Колку детергент е доволно, како да не ја преполните машината за да не извадите полумокри или искинати парчиња, кои се најнови технологии и од што се ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата допринесе луѓето да размислуваат уште поодржливо. И во глобални рамки кога се зборува за мода и алишта, јавниот разговор е сè повеќе насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Велат луѓето се способни да се прилагодуваат на секоја ситуација. Ситуацијата во која се наоѓаме денес и во која се наоѓа целата планета е причина да многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска во интервју за ТВ Алфа рече дека најпрвин пратеничката група ќе ги депонира своите потписи, но ги ...
сите 313 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека Џо Бајден вчера ја положуваше заклетвата за претседател на Соединетите Американски Држави во Вашингтон, сеќавањето на неговиот покоен син Бо Бајден ...
сите 273 | | | веќе видена

Заврши повтореното судење за убиствата кај Смилковско езеро, познати како судски процес Монструм.Судењето еднаш доби завршница со утврдена вина и осудителни ...
сите 117 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човечки наспроти финансиски капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: