Тридневна жалост во Аргентина по смртта на Марадона


И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Жесус, го смета Диего Марадона за најдобриот на сите времиња. Тој на прес-конференцијата зборуваше за легендарниот Аргентинец кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Смртта на Диего Армандо Марадона потресе многумина. Ширум светот се оддава почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња, а многумина се обидуваат и ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Хесус смета дека Диего Марадона е најдобриот на сите времиња во фудбалот. „Марадона со Пеле се најдобри во историјата. Пеле е се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот англиски фудбалер Стив Хоџ изјавил дека дресот што го носел Диего Марадона за време на четвртфиналето на СП 1986 помеѓу Англија и Аргентина не е на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луис Назарио де Лима Роналдо раскажа за една негова средба со Диего Армандо Марадона во Мадрид и зошто легендата на Аргентина носел два часовника, биле подарок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тридневна жалост во Аргентина по смртта на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: