Почна откупот на тутунот, за тутунарите цените ниски

Најавуваат дека ако не се нормализираат откупните цени ќе организираат протести и блокади. Од ресорното министертво велат дека ја следат состојбата. ...
| | веќе видена | слични

Прилепскиот тутунски комбинат ќе поддржи владина одлука за приватизација ако фати приклучок со светски познат бренд во оваа индустрија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 340 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 409 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 87 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна откупот на тутунот, за тутунарите цените ниски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: