ЦРН ДЕН: Од коронавирусот починаа 39 луѓе

2 копии

Во Албанија, во ноември забележано е брзо влошување на состојбата со пандемијата со Ковид-19, со голем број жртви и уште поголем раст на новите случаи. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последните 24 часа во Словенија се регистрирани 2.429 лица заразени со коронавирусот, што е трет рекорден дневен број на новозаболени луѓе. Во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември, 2020 година, намален е бројот на нови случаи позитивни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За десет проценти се намалил бројот на новозаболени од Ковид-19 изминатава недела во споредба со претходната, покажува неделниот извештај на Институтот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември, 2020 г. намален е бројот на нови случаи. Тестирани се вкупно 18.767 ...
| | веќе видена | слични

Од 23 до 29 ноември пријавени се 206 смртни случаи од ковид-19 од 25 градови, незначително намалување за 1% во однос на минатата недела, стои во извештајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден пратеник од владејачкото мнозинство е позитивен на коронавирус, а уште еден е тестиран и за него се чекаат резултати. Ова, како што појасни координаторот ...
сите 559 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Макеоднија со 32:29 ја победи репрезентацијата на Чиле и со ова обезбеди место во главната групна фаза на Светското првенство во ракомет ...
сите 427 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 204 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 503 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 226 | | | веќе видена

До овој викенд вакцинирани се околу 46 000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ, директорка на ...
сите 590 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦРН ДЕН: Од коронавирусот починаа 39 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: