Турција купува 50 милиони дози од кинеската вакцина против Ковид-19


4 копии
5 копии

Во синоќешното госување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, Министерот за здравство д-р. Венко Филипче, меѓу другото, се осврна и на вакцините за ковид-19, тогаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното госување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, се осврна и на вакцините за ковид-19, тогаш кога истите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде една од најголемите логистички операции која ќе треба да ја спроведе здравствениот систем, за што веројатно ќе ни треба ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче реле дека вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде една од најголемите логистички операции на македонскиот здравствен систем ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, во телевизиска емисија се осврна на вакцините за ковид-19, тогаш кога истите ќе бидат достапни, напоменувајќи дека веќе ...
| | веќе видена | слични

Кина му оебзбедила Ком Џонг-ун и неговото семејство, експериментална вакцина против коронавирус, вели американскиот аналитичар Хери Казианис, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Хери Казианис, кој се повикува на два неидентификувани разузнавачки извори од Јапонија, е експерт за Северна кореја во тинк тенк Центарот за национален интерес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција купува 50 милиони дози од кинеската вакцина против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: