Турција купува кинеска вакцина за ковид-19


4 копии
5 копии

Во синоќешното госување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, Министерот за здравство д-р. Венко Филипче, меѓу другото, се осврна и на вакцините за ковид-19, тогаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното госување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, се осврна и на вакцините за ковид-19, тогаш кога истите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде една од најголемите логистички операции која ќе треба да ја спроведе здравствениот систем, за што веројатно ќе ни треба ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче реле дека вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде една од најголемите логистички операции на македонскиот здравствен систем ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, во телевизиска емисија се осврна на вакцините за ковид-19, тогаш кога истите ќе бидат достапни, напоменувајќи дека веќе ...
| | веќе видена | слични

Кина му оебзбедила Ком Џонг-ун и неговото семејство, експериментална вакцина против коронавирус, вели американскиот аналитичар Хери Казианис, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Хери Казианис, кој се повикува на два неидентификувани разузнавачки извори од Јапонија, е експерт за Северна кореја во тинк тенк Центарот за национален интерес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов во емисијата 24 анализа смета дека треба да има попис, зошто е потребно за планирање за ...
сите 432 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 269 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија ...
сите 663 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 204 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 433 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 177 | | | веќе видена

Стејт департментот ја преиспитува одлуката на претходната американска администрација на Доналд Трамп, според која Кина извршила геноцид и злосторства против ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција купува кинеска вакцина за ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: