Кардиолозите откриваат: Ако не сакате да ви откажат белите дробови поради коронавирус, секој ден пијте го ова!


Кардиолозите даваат јасни насоки за борбата против коронавирус Со оглед на тоа што повеќе луѓе умираат од кардиоваскуларни болести отколку од коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, д-р Милена Стефановиќ и проф. д-р Дејан Докиќ, пулмолог алерголог во вчерашното гостување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување во Клик Плус на ТВ 21 истакна дека кај пациентите со Ковид-19 крвта може толку да е згручтена што ...
| | веќе видена | слични

Превентивното земање антибиотици не е оправдано, порача директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, д-р Милена Стефановиќ. Таа заедно ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиниката за пулмологија и алергологија, Дејан Докиќ, во вечерашното гостување на „ Клик Плус“ на ТВ21 , објасни кои пациенти, заразени со ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата коронавирус трае веќе скоро една одина, а за тоа време слушнавме многу претпоставки за симптомите. Како да знаеме дека сме добиле воспаление на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена што не може да тече низ игла, изјави синоќа во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорката на Инфективна клиника, д-р Милена Стевановиќ во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 потенцира дека земањето антибиотици на своја рака може да донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проф. д-р Дејан Докиќ, пулмолог алерголог, вечерва во емисијата „Клик плус“ на телевизијата 21, истакна дека околу 80 проценти од заразените со коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кардиолозите откриваат: Ако не сакате да ви откажат белите дробови поради коронавирус, секој ден пијте го ова!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: