Шји Џјинпинг му ја честита победата на Бајден


12 копии

Џенет Јелен ќе биде првата министерка за финансии во историјата на САД, одлучи новоизбраниот претседател Џо Бајден. Таа ќе ја преземе функцијата по 20 јануари, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден вети помош за сите Американци засегнати од економската криза што неговиот иден министер за финансии Џенет Јелен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шји Џјинпинг му ја честита победата на Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: