Многу мали нијанси недостасуваат за да се договориме за ликот и делото на Гоце Делчев со Бугарија, вели Османи


Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу покорисно е да се даде личен придонес во научната дискусија во рамки на Комисијата одошто јавно да се споделуваат еднострани политички толкувања и лични ...
| | веќе видена | слични

Копретседавачот на македонскиот тим во Мешовитата комисија Драги Ѓоргиев, во пресрет на средбата закажана за утре и задутре очекува дека членовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата средба на заедничката бугарско-македонска комисија за историски прашања, ја очекувам со загриженост, но и покрај тоа имам надеж дека ќе направиме еден ...
| | веќе видена | слични

Копретседателот на Мешовитата комисија од македонска страна, Драги Ѓеоргиев реагираше на изјавата на неговиот колега од бугарска страна, Ангел Димитров, кој во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со загриженост ја очекувам новата средба на заедничката бугарско-македонска Комисија за историски прашања, но се надевам дека ќе направиме барем еден мал чекор ...
| | веќе видена | слични

„Зачуден сум од силната политичка изјава на колегата (Ангел Димитров - н.з.) и тоа во пресрет на новата средба. Ставот за монолитна политичка позиција во однос ...
| | веќе видена | слични

На ден пред дводневната онлајн средбата на Заедничката македонско-бугарска мешовита комисија за историски и образовни прашања копретседавачите од двете страни, ...
| | веќе видена | слични

Не сум оптимист, особено имајќи предвид со оглед на она што се случуваше неодамна во Скопје, рече проф. Ангел Димитров, претседател од з аедничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу мали нијанси недостасуваат за да се договориме за ликот и делото на Гоце Делчев со Бугарија, вели Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: