Нема раскол во ДУИ туку демократијата е на највисоко ниво, вели Османи

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
| | веќе видена | слични

Во барабанот кој сега акцелерира со сè поголема брзина на релација меѓу Бугарија и Македонија, се уфрлени сите можни точки на допирање и раздвојување во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот Артан Груби истакна дека гражаните треба да го поддржат премиерот Зоран Заев во текот на преговорите со Бугарија. Груби истакна дека идентитетот ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Артан Груби побара од етничките Македонци да го поддржат премиерот Зоран Заев во текот на преговорите со Бугарија. Министерот за политички систем ...
| | веќе видена | слични

Министерот за политички систем Артан Груби, воопшто нема проблем официјалната интернет-страница на македонското министерство што го раководи да е само на ...
| | веќе видена | слични

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема раскол во ДУИ туку демократијата е на највисоко ниво, вели Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: