Јанша: Крај на епидемијата за најмалку три месеци

„Ние, секако, не можеме да делиме толку обемна помош заснована на обрт на неодредено време“, рече денеска министерот за економија Питер Алтмаер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот Економски институт направи анализа според која Германија исплаќа десет милијарди долари повеќе отколку што е потребно кон малите бизниси како помош ...
| | веќе видена | слични

Останато

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 458 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 80 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 369 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанша: Крај на епидемијата за најмалку три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: