Во болниците низ земјата поради Ковид-19 се хоспитализирани 1.297 лица


15 копии

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 30 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 452 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Постои координација и комуникација на државно ниво за прием и третман на пациентите соодветно на нивната состојба. Не може да се случи без координација и без ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжување на рокот за кризна состојба до 30 јуни 2021 година бара Владата од Собранието. Одлуката ја донесе вчера на седница врз основа на предлогот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приемот и трансфер на пациенти е координиран и регулиран помеѓу здравствени институции и помеѓу градови, а матичните лекари како и клиничарите играат важна ...
| | веќе видена | слични

„Има многу претпоставки за вирусот, не само кај нас, туку секаде во светот. Тоа што се случува кај нас е да има намалување на притисокот на пациенти во ...
| | веќе видена | слични

Министерот филипче во телевизиско гостување посочи дека постои системска комуникација за трансфер на пациенти не само во ковид центрите во Скопје, туку на ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Милена Стефановиќ во синоќешното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 ја истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според директорката на Инфективната клиника во Скопје, Милена Стевановиќ очекувано е бројот на смртни случаи да биде поголем со оглед на бројката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 328 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 261 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 303 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во болниците низ земјата поради Ковид-19 се хоспитализирани 1.297 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: