Ременски бара да се прикаже снимка од домашниот видео-надзор: Обвинение не може да опстои со незаконско постапување

Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“. На претходните расправи првообвинетиот Бојан Јовановски бараше изземање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случајот „шпански скали“ за кој на Миле Јанакиески му е одреден притвор повторно е одложен. Следното рочиште ќе се одржи дури во февруари следната година. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Александар Блажевски од Куманово денеска беше четвртиот сведок на Јавното обвинителство во случајот „Титаник”. Рече дека ништо не знае како се финансираат ...
| | веќе видена | слични

Олга Николова од Штип беше прв сведок на денешното рочиште за процесот „Титаник”. Сведочејќи пред судскиот совет со кој претседава судијата Осман Шабани, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За денеска закажаното рочиште за предметот „Монструм“ се одложува поради тоа што еден од судиите поротници е заразен со вирусот Ковид-19, информира Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски бара да се прикаже снимка од домашниот видео-надзор: Обвинение не може да опстои со незаконско постапување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: