Мексиканскиот претседател уште не му честитува на Бајден, ќе чекал да заврши изборниот процес


Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска повторно одби да му честита на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден за изборната победа, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Изборниот штаб на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска ги оспори резултатите од гласањето на претседателските избори во сојузната држава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изборите, Трамп падна во параноја, открија неговите соработници, што го доведе до нови теории на заговор и свртување кон оние соработници кои му даваа ...
| | веќе видена | слични

Државниот обвинител на САД, Вилијам Бар денеска изјави дека Министерството за правда не открило доволен број гласачки измами за резултатот од изборитe да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија е подготвена за какви било случувања во светот откако ќе се сумира исходот од американските претседателски избори, изјави рускиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексиканскиот претседател уште не му честитува на Бајден, ќе чекал да заврши изборниот процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: