Рекордни 3.603 новозаразени со коронавирус во Хрватска, се очекуваат нови мерки


Во Хрватска се регистрирани рекордни 3.603 нови случаи на инфекција со коронавирус, а бројот на активни случаи се зголеми на вкупно 20.691. Починаа 56 лица. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Албанија, во ноември забележано е брзо влошување на состојбата со пандемијата со Ковид-19, со голем број жртви и уште поголем раст на новите случаи. ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Бугарија починале 153 луѓе, а Ковид-19 е потврден кај 3.475 од направени 9.056 теста. Од почетокот на епидемијата во земјата има ...
| | веќе видена | слични

Москва – Кремљ ги отфрли повиците на идната претседателка на Молдавија, Маја Санду, за повлекување на руските трупи од сепаратистичкиот регион Трансдњестар, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Бугарија во последните 24 часа се регистрирани 3.475 новозаразени, 661 повеќе од вчера, со стапка на позитивни меѓу тестираните од 38,37 отсто. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни 3.603 новозаразени со коронавирус во Хрватска, се очекуваат нови мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: