Европската агенција за лекови почна ПРЕЛИМИНАРНИ ПРЕГОВОРИ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА


Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии
6 копии

„Руската вакцина против Ковид 19 „Спутњик V“ не содржи компоненти кои се користат за микрочипирање на луѓе“, изјавил директорот на Инситутот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека земјата троши повеќе од 700.000 евра на ден само за тестови за ковид-19, која според неа е цената за 20.000 тестови. ...
| | веќе видена | слични

Првиот дел од руската вакцина „спутник V“ ќе пристигне во Србија до крајот на оваа недела, соопшти владината прес-служба на Србија по видео-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

По видео-конференција помеѓу премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и рускиот министер за индустрија и трговија, Денис Мантуров, од српската Влада соопштија дека ...
| | веќе видена | слични

Американска фондација сака да донира фрижидери за вакцините против ковид-19 во Македонија, дознава 360 степени . Станува збор за фрижидери за складирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 154 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската агенција за лекови почна ПРЕЛИМИНАРНИ ПРЕГОВОРИ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: