Малите продавачи го молат Безос да се воздржи од Црн петок

Не е лесно да се дојде до милиони и милијарди долари на сметката, но освен знаење, вештини и среќа, треба да се „поклопат“ и некои други работи. На пример, ...
| | веќе видена | слични

Ворен Бафет, познатиот милијардер, инвеститор и извршен директор на Беркшир Хатавеј, се пошегува дека за Денот на благодарноста ќе јадел во Мекдоналдс во 2008 ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Амазон, Џеф Безос, во моментов има нето вредност од 181,4 милијарди долари, а неговата компанија напредуваше, можеби, повеќе од кога било оваа ...
| | веќе видена | слични

Сега избришаното видео објаснува како поединците кои сакаат да најмат некого да чекаат со часови меѓу потенцијално заразените, треба да ја користат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Moмент на вистината – пишува Си Ен Ен коментирајќи го почетокот на седницата за отповикување на претседателот на САД, Доналд Трамп, постапка иницирана поради ...
сите 774 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 191 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 274 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

„Република Македонија ќе стане нормална држава само со вистински, независни експерти во Државната изборна комисија, без наши и ваши, без експерти на ...
сите 193 | | | веќе видена

Зградата на конгресот во Вашингтон е безбедна потврдуваат полициски извори од Вашингтон. Демонстраните кои беа внатре ја напуштија зградата и полицијата и ФБИ ...
сите 86 | | | веќе видена

Келнер бил физички нападнат од гости на роденденска забава во игротека во Куманово, бидејќи предупредил за непочитување на протоколи за работа на угостителски ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев е назначен за стратешки партнер на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и советник на Извршниот комитет ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малите продавачи го молат Безос да се воздржи од Црн петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: