Две негователки позитивни ИСПРАТИЈА 22 ДЕЦА ОД КАВАДАРЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Две негователки се позитивни на коронавирус во Кавадарци, вработени во различни објекти од градинка, во изолација се 22 деца и четворица вработени, заболен е ...
| | веќе видена | слични

Од петокот до денес потврдени се 28 нови случаи со Ковид – 19 на вработени и деца во градинките. Од министертсвото за труд и социјала информираат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште тројца здравствени работници се позитивни на коронавирус во Кавадарци, со што Тиквешкиот регион бележи нови 55 лица со Ковид-19, за МИА потврди доктор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Десет деца и две воспитувачки во објектот „Цветови“ на детската градинка „Павлина Велјанова“ од Кочани се во домашна изолација. Причина за тоа е позитивниот ...
| | веќе видена | слични

 Причина за тоа е позитивниот тест на коронавирусот кај една од воспитувачките на децата од четири и петгодишна возраст, кои ја посетуваат средната група. Од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска информираше дека опаѓа бројот на новозаразени вработени во градинките. Во моментов има само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска оствари средба со директорите на детските градинки, на која се разговараше за предизвиците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 330 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 353 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 90 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две негователки позитивни ИСПРАТИЈА 22 ДЕЦА ОД КАВАДАРЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: