Продолжи судењето за „Меѓународен сојуз“, се изведуваат материјални докази

3 копии

Со изведување на материјални докази – анализа на телефонска комуникација денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за незаконското ...
| | веќе видена | слични

Додека на секое судско рочиште обвинетиот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 бара изземање на судијките кои го водат сускиот случај Меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски не сака предметот Меѓународен сојуз да го води судијата Софче Гаврилова. Денеска повторно побара нејзино изземање откако претходното барање го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат ...
| | веќе видена | слични

Комуникација помеѓу обвинетите Бојан Јовановски и Фросина Ременски на апликацијата „Ватсап“, скоро два часа се читаше на денешното рочиште за случајот поврзан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, го одби барањето на обвинетиот Бојан Јовановски за изземање на судијката Софче Гаврилова-Ефремова од судењето за ...
| | веќе видена | слични

Во една од пораките Ременски му пишува: -Боки душо, за вечер планирај да се видиме околу 21 часот. Јас досега се видов со неколку “фаци”. Неколку дена подоцна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бојан Јовановски најави дека кривичо ќе ја гони судијката Софче Ефремова Гаврилова. Тој најави тужба како за актуелната судика во Меѓународен сојуз , така и ...
| | веќе видена | слични

На денешното судење на предметот за Меѓународен сојуз, обвинетиот Бојан Јовановски, повторно побара изземање на судијката Софче Гаврилова-Ефремова. Предходното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжи судењето за „Меѓународен сојуз“, се изведуваат материјални докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: