Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 397 амандамни на Предлог буџетот за 2021


Скопјани не дишат воздух, туку смог и смрт. Воздухот е презагаден, поминува уште една година, а Шилегов не одвои ниту денар за намалување на загадувањето, но ...
| | веќе видена | слични

Скопје се гуши! Загаденоста на воздухот е енормна, а концентрацијата на канцерогените ПМ10 честички во воздухот е и до 5 пати над дозволеното. Скопјани не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за финансии на својот фејсбук профил објави дека се усвоени измените и дополнувањата на Законот за Македонска банка, со што се овозможува ...
| | веќе видена | слични

Има пари во буџетот за 2021 година за почист воздух, но тие се наменети за други цели, реагираат денеска екологистите од О2 Иницијатива. - На аргументите дека ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на комисијата за финасирање и буџет пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова истакна дека Владата во предлог ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 397 амандамни на Предлог буџетот за 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: