Обвинителството со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на кое починало осумгодишно дете вчера во Неготино. -Според сознанијата ...
| | веќе видена | слични

Дејли меил додава дека десет лица биле повредени, вклучувајќи го и возачот на камионот што пренесувал ѓубриво, а не е познато дали возачот на автобусот бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вчера во Земун се случила страшна несреќа околу седум часот кога возач на автобус на градскиот превоз ја затворил вратата и не го видел детето како се качува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 872 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: