Бектеши: Две турски компании во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите три години, Фондот за иновации во потполност ја исполни својата функција, стана препознатлива институција која ги поддржува микро, малите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими вицепремиерот за економски прашања фатмир Битиќи кој на средбата информирал за економските приоритети на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Фатмир Битиќи, заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за јавно-приватен дијалог денеска одржа седница со која претседаваше вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. Редовниот состанок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнис акцелераторот УКИМ-БАУ инвестира 100 000 евра и дополнителна континуирана поддршка во стартапот Елевејт Глобал „Бизнис Акцелераторот УКИМ ќе додели две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Јавно-приватниот дијалог е континуиран процес и со редовните месечни средби помеѓу Владата и стопанските комори креираме најдобри решенија и создаваме услови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 462 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 304 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Две турски компании во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: