Пад на вредноста на акциите на „АстраЗенека“ заради сомнежи во ефикасноста на вакцината


Трет ден по ред паѓа вредноста на акциите на британската фармацевтска компанија „AстраЗенека“ поради сомненијата во ефикасноста на нејзината вакцина против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Модерна“ и „Фајзер“ се главните кандидати за дистрибуција на вакцини Ковид-19 во Европа, откако и двете компании побараа итно одобрување од Европската Инија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) „ во рок од неколку недели“ ќе одлучи дали ќе ја одобри вакцината на Фајзер/ БиоНТеч, за таа ќе зависи од тоа дали дадените ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе добијат зелено светло од властите, вакцините ќе бидат доставени до секоја сојузна држава а предност при вакцинирањето  ќе имаат луѓето со хронични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само со „зелено светло“ од Европската агенција за лекови вакцините може да се комерцијализираат на европскиот пазар Фармацевтската компанија „Фајзер/Бионтех“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 454 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 380 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на вредноста на акциите на „АстраЗенека“ заради сомнежи во ефикасноста на вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: