„Tiffany“ смело влегува во празничниот квартал


2 копии

Економските перспективи на глобално ниво на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) се со претпазлив оптимизам. По огромниот шок во 2020 година ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната остана во негативна територија четврти месец по ред во ноември, предизвикувајќи загриженост на Европската централна банка дека падот ...
| | веќе видена | слични

Македонија нема да го достигне нивото на БДП од крајот на 2019. Последните проекции тоа го потврдуваат. Според ММФ земјава ќе заврши со -5,4% негативна стапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Второ тромесечје по ред, наместо прилив од странски инвестиции во земјава, статистиката бележи одлив на девизи од инвеститори во земјава. Бројките за третиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 298 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 168 | | | веќе видена

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Сара Сандерс денеска ќе ги објави плановите за нејзината кандидатура за гувернерка на Арканзас, изјави официјален ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Tiffany“ смело влегува во празничниот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: