Можна ли е перипетија со повлекување на ветото од бугарската страна


Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Етимолошкиот корен на поимот нација произлегува од латинскиот збор “nasci”,што значи “да бидеш роден”. Едноставноста на етимолошката димензија на поимот нација ...
| | веќе видена | слични

Поука на Неговото Преосвештенство Епископ г. Партениј, за Параболата за Милостивиот Самарјанин, искажана на монашки синасис во Бигорски Во Стариот Завет, ...
| | веќе видена | слични

Национал-комунистичкиот историски поглед е длабоко закотвен во бугарското општество, вели австрискиот историчар Улф Брунбауер во интервју за швајцарскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 124 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можна ли е перипетија со повлекување на ветото од бугарската страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: