Германија има што да научи од други земји во корона-кризата


Северна Македонија е на врвот на листата на најзагадени земји во светот, со 3000 жртви годишно, како последица на загадениот воздух. Скопје наутро е покрено со ...
| | веќе видена | слични

Акцијата на МВР трае повеќе месеци, а сепак возачите продолжуваат да покажуваат крајно непочитување на Законот за безбедност во сообраќајот на патиштата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возењето велосипед и велосипедската мрежа се едно од решенијата за намалување на последиците од климатските промени, соопштија од здружението на граѓани ...
| | веќе видена | слични

„Скопјани сакаат да возат точак, а Скопје може повеќе за граѓаните, повеќе за поубав свет“, гласи пораката на новиот краток документарен филм на Здружението ...
| | веќе видена | слични

Како места каде живее најголем дел од населението, посочуваат од здруженијата, градовите имаат огромен потенцијал за намалување на последиците од климатските ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој што функционира светот денес е неодржлив – имаме неодржливо производство и конзумирање на енергија, неконтролирано и неодржливо искористување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 160 | | | веќе видена

Двајцата насилници кои во автобус на ЈСП се закануваа и ги навредуваа останатите патници оти им побараа да стават маски, добија кривична пријава. Во изјава за ...
сите 376 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 152 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија има што да научи од други земји во корона-кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: