Трамп ќе го помилува поранешниот советник за безбедност, кој го лажеше ФБИ


2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот во заминување Доналд Трамп го помилува својот поранешен советник за национална безбедност Мајкл Флин, во редок чин на покажување милост. Флин се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот рапер Кодак Блек не е баш во завидна ситуација. Неколкупати го прекршувал законот, но сега сака да пронајде брзо решение за најитниот случај. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри помилувањето на неговиот поранешен советник за национална безбедност, генералот Мајкл Флин. „Голема чест ми е ...
| | веќе видена | слични

Трамп го објави помилувањето преку твит на 25 ноември, еден ден откако медиумите објавија дека тој им рекол на соработниците дека планира да го вклучи Флин во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден ги повика Американците да бидат внимателни и безбедни за време на празниците. Бајден кажа дека граѓаните се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ќе го помилува поранешниот советник за безбедност, кој го лажеше ФБИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: