СЗО: Рекорден број заболени во последната седмица


2 копии

„Модерна“ и „Фајзер“ се главните кандидати за дистрибуција на вакцини Ковид-19 во Европа, откако и двете компании побараа итно одобрување од Европската Инија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) „ во рок од неколку недели“ ќе одлучи дали ќе ја одобри вакцината на Фајзер/ БиоНТеч, за таа ќе зависи од тоа дали дадените ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе добијат зелено светло од властите, вакцините ќе бидат доставени до секоја сојузна држава а предност при вакцинирањето  ќе имаат луѓето со хронични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само со „зелено светло“ од Европската агенција за лекови вакцините може да се комерцијализираат на европскиот пазар Фармацевтската компанија „Фајзер/Бионтех“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 328 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 260 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското првенство во Египет. Арино беше ...
сите 267 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Рекорден број заболени во последната седмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: