Бајден: Америка се враќа и ќе го преземе глобалното водство


3 копии
6 копии
4 копии

Актуелниот претседател на САД се соочува со нови неуспеси во обидите да го поништи резултатот од изборите на 3 ноември. Аризона и Висконсин исто така ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гувернерот на Висконсин, Тони Еверс ја потврди изборната победа на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден во државата. – Денеска ја извршив својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клучните сојузни држави Аризона и Висконсин официјално ја потврдија победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД, со што дополнително се засили ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на Висконсин Тони Еверс ја потврди изборната победа на кандидатот за претседател на Демократската партија Џо Бајден во таа земја, пренесува Ројтерс. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија посакува да го зголеми своето присуство во Македонија и да влијае на општествено-политичките процеси преку свои компании и медиуми или со телевизија ...
сите 494 | | | веќе видена

Кире Лазаров се враќа онаму каде што дебитираше за македонската репрезентација. Во 1999-та година го одигра првиот меч во националниот дрес, а со само ...
сите 327 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту од образложението на Законот, ниту од табелите на коресподентност не може да се согледа во што се состои „делумната усогласеност“ со посочените стандарди ...
сите 176 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Америка се враќа и ќе го преземе глобалното водство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: