Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти


Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Кризната состојба што беше воведена минатиот месец завршува на 17 декември, па Владата заклучи дека поради состојбите со ковид-19 да побара од Собранието ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Владата го прифати предлогот од страна на Групата за процена во ЦУК да бде побарана нова кризна состојба, односно нејзино прогласување за ...
| | веќе видена | слични

Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи на својата седница, одобри заклучок кој беше доставен до Владата, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Групата за процена во Центарот за управување со кризи бара продолжување на кризната состојба во државата за нови 30 дена. Со денешната втора седница на Групата ...
| | веќе видена | слични

Седница на Главниот штаб за управување со кризи при Центарот за управување со кризи (ЦУК) се одржа денеска преку видеоконференциска интернет врска. Штабот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 465 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: