Која фирма за градежни материјали го зголеми профитот за 80 отсто во „корона криза“?

Светиниколски БИМ од битуменски заштитни материјали оствари приход од 5 милиони евра и во корона криза има нето добивка од 593.000 евра што е за 80 отсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

​ „Веќе имаме најава за влез и на нови компании. Изминативе 10 дена контактирам со тројца потенцијални инвеститори од различни индустрии кои се совпаѓаат со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новоименуваниот директор на ТИРЗ, Јован Деспотовски најави влез на нови компании во индустриската зона. Тој во интервју за ТВ Сител информираше дека контактира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на ТИРЗ ќе го мобилизира регионот за заеднички „лов“ на инвеститори. Вратите ќе се отвораат за оние кои ќе нудат повеќе пари и додадена вредност. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 30 компании ја сочинуваат Асоцијацијата на странски компании, каде се вработени над 30.000 работници и речиси 60 проценти од извозот е нивни. За ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии

Рент-а-кар компаниите во услови на корона-криза, се оставени без соодветна финансиска помош, и се соочени со опасност од целосен колапс, реагира групацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која фирма за градежни материјали го зголеми профитот за 80 отсто во „корона криза“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: