Николоски: Кога последен пат Заев бил на билатерална средба со земја членка на ЕУ?


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа кога последен пат Зоран Заев бил на ...
| | веќе видена | слични

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Доколку логиката на Александар Николовски, првиот човек на Христијан Мицкоски е дека Зоран Заев е криминалец, а Мицкоски е чист, тогаш е навистина нејасно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мора час поскоро да се стави крај на целата оваа работа и јас сум среќен што македонскиот народ го крева гласот. Имаме ерупција од реакции овие денови. И ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување на радио мрежата Канал 77, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на прашања на новинарот истакна дека револтот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски имаше јавување во „Стадион“ на Канал 77 каде што посочи дека Заев не може да ја избрише историјата преку ...
| | веќе видена | слични

 Со автомобили, знамиња и транспаренти опозицијата на протестот побара оставка од премиерот Заев поради како што велат антимакедонски политики и откажување од ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на 100-те дена од владеењето на СДСМ и Коалацијата , во Собранието ќе го поставиме прашањето за доверба на Владата, рече во телефонското ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара власта да го преброи мнозинството во Собранието. Барањето за гласање на доверба на владата опозициската партија го очекува на дневен ред на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 909 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 72 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Светското првенство во Катар е рекордно според бројот на нереализирани пенали. Дури 42 проценти од досега изведените пенали на СП 2022, беа одбранети или не ...
сите 36 | | | веќе видена

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест.– Денеска (08.12.2022) во ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Кога последен пат Заев бил на билатерална средба со земја членка на ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: