Георгиевски и Бучковски: Бугарија треба да ја искористи подадената рака на Заев


-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
| | веќе видена | слични

„Изминатата недела забележувам благо попуштање на ригидниот став на Бугарија за вето. Сепак, ако останат на својот став тогаш мислам дека ќе има кулминација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Сите тие што сега го напаѓаат Заев, треба да бидат принципиелни и да кажат дека изминатите 30 години немаат направено ништо за подобрување на добрососедските ...
| | веќе видена | слични

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сметам дека политиката на Заев има многу слабости во економијата, борбта за ковидот, но на гео-стртешките политички односи демонстрира невидена храброст , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервјуто на премиерот предизивика рекации од сите страни, сметам дека Зоран Заев не кажа ништо погрешно. Изнесените дијагнози и описи на работите му беа 100 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите работи што ги зборуваше премиерот Зоран Заев согласно со објективната историја и во согласност со најголем дел од книгите извадени од македонскиот Архив ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-Народна партија на некогашниот премиер Љупчо Георгиевски, застана спроти лавината реакции контра тезите на сегашниот претседател на Владата, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 149 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 216 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски и Бучковски: Бугарија треба да ја искористи подадената рака на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: