Австрија планира да почне со вакцинирање против Ковид-19 во јануари 2021

Коронакризата, која силно ја погоди Европа, ќе продолжи уште долго и покрај очекуваната вакцинација, предупреди претседателката на Европската комисија Урсула ...
| | веќе видена | слични

Ковакс договорот што го има потпишано Македонија предвидува вкупно 833.000 дози од вакцината против ковид-19 за 20 отсто од населението, бидејќи е потребно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи ги повика граѓаните да бидат дел од решението и да се вакцинираат кога ќе биде достапна вакцината против ...
| | веќе видена | слични

Британски министер порача дека луѓето кои ќе одбијат да се вакцинираат против коронавирус нема да може да се вратат во нормала, односно без потврда за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската компанија „Фајзер“ ги испрати првите дози на својата вакцина против коронавирус во САД, каде се очекува вакцинирањето на населението да започне ...
| | веќе видена | слични

Но, илјадници луѓе наскоро се очекува да поминат низ неговите врати секој ден, откако обновената зграда на Терминал Ц ќе стане центар за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични

ХАС предложи имплементација во фази и на доброволна основа, како и во многу други земји. Претседателот Емануел Макрон минатата недела рече дека вакцините може ...
| | веќе видена | слични

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ учествуваше на онлајн конференција за инвестиции во спортот организирана од Хрватската трговска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатиите на Северна Македонија и на Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков рекоа дека ќе работат против говорот на омраза во двете земји, ...
сите 137 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија планира да почне со вакцинирање против Ковид-19 во јануари 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: