Легендарниот Ван Бастен со остри критики кон Меси и Гризман: И двајцата играат како пекари

Поранешниот легендарен холандски фудбалер, Марко Ван Бастен упати жестоки зборови кон фудбалерите на Барселона, Лионел Меси и Антоан Гризман. Офанзивците на ...
| | веќе видена | слични

Барселона имала понуда од неверојатни 250 милиони евра уште во 2006 година за да го продаде Лионел Меси, објави тогашниот претседател на клубот Жоан Лапорта. ...
| | веќе видена | слични

Жоан Лапорта е еден од кандидатите за наследник на Хозе Марија Бартомеу, и денес официјално ја предаде својата претседателска кандидатура. Лапорта сака да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 172 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 148 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 501 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 72 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарниот Ван Бастен со остри критики кон Меси и Гризман: И двајцата играат како пекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: