Старските домови во Шпанија први ќе бидат вакцинирани против Ковид-19


Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
| | веќе видена | слични

Американска фондација сака да донира фрижидери за вакцините против ковид-19 во Македонија, дознава 360 степени . Станува збор за фрижидери за складирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската компанија „Фајзер“ ги испрати првите дози на својата вакцина против коронавирус во САД, каде се очекува вакцинирањето на населението да започне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руската вакцина против Ковид 19 „Спутник V“ не содржи компоненти што се користат за микрочипирање на луѓе, изјави директорот на Институтот за трансплантативна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

ХАС предложи имплементација во фази и на доброволна основа, како и во многу други земји. Претседателот Емануел Макрон минатата недела рече дека вакцините може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на средбата со словенечкиот премиер Јанез Јанша била потенцирана недвосмислената поддршка ...
сите 209 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 250 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старските домови во Шпанија први ќе бидат вакцинирани против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: