ВЕЛЕС: Почината жена e пронајдена на улица

12 копии
4 копии
3 копии

Дваесет и четири сообраќајни прекршоци за шест часа биле регистрирани во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој појасни ...
| | веќе видена | слични

Тој појасни дека вчера,  во времето од 10 до 16 часот,  на подрачјето на Одделението за внатрешни работи Кавадарци,  била спроведена акциска контрола на возила ...
| | веќе видена | слични

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа. – Беше пробано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 569 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕЛЕС: Почината жена e пронајдена на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: