Во Струга највисока смртност од ковид-19


 Од 1 до 30 ноември има вкупно 56 смртни случаи додека од февруари до октомври има вкупно 101 починат. И бројот на хоспитализирани е најголем во ноември во ...
| | веќе видена | слични

Се поголем број на пациенти со коронавирус имаат сериозна клиничка слика и се хоспитализирани во охридската болница. Лекарите велат дека пандемијата во ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба иако е стабилна таа се уште екритична, оценија денес од кризниот штаб на Општина Тетово. Позитивна вест е што имаме намалување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По денешниот состанок на Кризниот штаб при општина Тетово за справување со Ковид-19 градоначалничката Теута Арифи оцени дека иако бројките на новозаболени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според секојдневната евиденција на заболени и починати од ковид-19 на Министерството за здравство, во тетовскиот регион во минатата недела се запишани вкупно ...
| | веќе видена | слични

Најголем број на евидентирани имаше во четвртокот, 61 нов заболен, додека во петокот имаше регистрирано најмногу пет смртни случаи. Доктор Гзим Нуредини од ...
| | веќе видена | слични

Благо намалување или од 110 на 100 се симна бројката на вкупно хоспитализирани пациенти од ковид19 во Охридската болница, а порасна бројот на слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични

100 тина пациенти позитивни на Ковид 19 хоспитализирани во охридската болница .Од нив 40 лица се на кислородна подршка и со потешка клиничка слика. За да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 455 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Струга највисока смртност од ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: