18 пациенти на возраст од 40 до 49 години починале од ковид-19 за една недела - бројот на смртни случаи зголемен за 18,6%

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо како вообичаено, статистиката на новите случаи позитивни на ковид-19, како и состојбата по градови и смртноста во болничките капацитети да биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Над 1,300 луѓе во Велика Британија биле погрешно известени дека се позитивни на Ковид-19 после лабораториска грешка во државниот систем “NHS Test and Trace”. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Одделот за здравство и социјална грижа (ДХЦЦ) во Британија соопшти дека на 1.311 лица кои направиле тест меѓу 19 и 23 ноември низ цела Велика Британија, им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18 пациенти на возраст од 40 до 49 години починале од ковид-19 за една недела - бројот на смртни случаи зголемен за 18,6%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: