Се опремува објектот што „Аџибадем Систина“ го отстапи за лекување на пациентите со Ковид-19

Откако Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги отстапи просториите на поранешната гинеколошка болница „Мала Богородица“, сегашен хотел „Ибис Стајлс“, за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Лекарите и медицинските сестри од Воено-медицинскиот центар (ВМЦ) и студентите кои се на шеста година студии на Медицинскиот факултет во Скопје од денес почнаа ...
| | веќе видена | слични

Медицински персонал од Воено медицинскиот центар, како и студенти од шеста година студенти на Медицинскиот факултет во Скопје, го почнаа своето волонтерство во ...
| | веќе видена | слични

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
| | веќе видена | слични

Приватните болници прво треба да склучат договор со Центарот за управување со кризи (ЦУК) па потоа ќе склучат договори со Фондот за здравствено осигурување за ...
| | веќе видена | слични

Ковид-болницата „Мала Богородица“ е подготвена да прими стотина пациенти согласно договорот со министерството за здравство но министерот Филипче доцни со ...
| | веќе видена | слични

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
| | веќе видена | слични

Новиот КОВИД Центар на приватните болници се уште не почнал со работа со пациенти иако беше најавено дека ќе почне неделава. Министерството за здравство не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 160 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 167 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се опремува објектот што „Аџибадем Систина“ го отстапи за лекување на пациентите со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: