Штедачите од „Еуростандард банка“ со иницијатива до Уставниот суд за оценка на уставноста член од законот за банки

Оштетените депоненти на Еуростандард банка преку иницијатива до Уставниот суд бараат оценка на уставноста член од законот за банки. Со поднесената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка, во своето денешно соопштение ја посочија разликата помеѓу осуденикот од 2015. година кому за кражба на кебапи му беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во август 2015 година судот во Велес му досуди три години затвор на наш сограѓанин зошто украл ќебапи и друга храна од кафеана и направил штета од 100 евра. Во ...
| | веќе видена | слични

И после неполни четири месеци од затворањето на банката никој се уште не знае што се случило или каде завршиле парите, кој ги украл ниту пак дали некој ќе ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо, оштетените штедачи не пропаднатата Еуростандард банка укажуваат на низата пропусти во работењето на банката за кое се уште нема ниту ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што научивме од телевизиското соочување на дел од главните виновници за сторениот криминал како главна причина за пропаѓањето на Еуростандард банка (ЕСБ)!? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија се занимава со теми од широк национален интерес, некако странично изминува можеби најголемата банкарска афера во самостојна Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Долга и мачна дебата, на која повторно излегоа на површина многу нелогичности. Штедачите се пеплосани, но ексдиректорот на Еурстандард банка, Николче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штедачите од „Еуростандард банка“ со иницијатива до Уставниот суд за оценка на уставноста член од законот за банки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: