Рокот за аплицирање за четвртиот сет мерки во туризмот и угостителството продолжен до 4 декември


Министерството за економија ги известува заинтересираните апликанти дека рокот за аплицирање за објавените јавни повици од Четвртиот пакет економски мерки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Карпош објави јавен повик за субвенционирање за поправка и санација на постоечки лифтови и оштетени кровни површини на станбени згради. ...
| | веќе видена | слични

Субвенционирањето е поддржано од Буџетот на Општина Карпош, а право на учество имаат заедниците на сопственици или управителите на станбени згради. Вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Расипан телевизор, машина за перење или бојлер, деновиве е вистински кошмар за секој граѓанин. Слична е ситуацијата ако ви треба некоја ситна интервенција, за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врз основа на Програмата за комунални дејности на Општина Центар за 2020 година, ставка ГДО – Субвенции за замена на кровови и поправка на лифтови, под број ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар објави оглас за доделување субвенции за поправка на покриви или лифтови на згради. Субвенцијата ќе биде во висина од 30 отсто од вкупната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
19 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рокот за аплицирање за четвртиот сет мерки во туризмот и угостителството продолжен до 4 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: