Во Словенија рекорден број починати


Пред само еден месец Белгија заедно со Чешка беше земјата со најголема стапка на заразени од Ковид-19 на сто илјади жители, по строгите рестриктивни мерки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на невработени во Германија неочекувано опадна во ноември, и покрај мерките за делумно затворање на земјата со цел да се спречи вториот бран на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последните 24 часа во Русија од Ковид-19 починале 569 лица починаа, најмногу за еден ден од почетокот на епидемијата.Од последниот пресек потврдени се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Бугарија е регистриран забележан рекорден број од 221 смртен случај како последица од компликации предизвикани од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација со пораз од Шведска ги отвори настапите на Светското првенство во Египет. Филип Кузмановски признава дека ...
сите 381 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 137 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 175 | | | веќе видена

Независната угостителска комора е незадоволна и покрај тоа што министерот Венко Филипче најави дека од 21 јануари се враќа претходното работно време за оваа ...
сите 193 | | | веќе видена

Со сослушување на сведоци предложени од одбраната на Спиро Ристовски, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за организаторите на ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија рекорден број починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: