Европската комисија ќе набави и од вакцините на „Модерна“

4 копии
4 копии

По повод вчерашното и денешно меѓусебно протерување на амбасадорите од Србија и Црна Гора, Европската комисија истакнува дека добрососедските односи се основа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На вчерашната онлајн седница на Извршниот одбор на партијата Демократска обнова на Македонија (ДОМ) во проширен состав, се дискутираше за актуелната политичка ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

Британскиот министер за финансии, Риши Сунак, денеска изјави дека е уверен и се надева дека ќе се постигне трговски договор со Европската унија, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, изјави дека Европската Унија (ЕУ) е подготвена за разделба со Велика Британија и без ...
| | веќе видена | слични

Европска Унија се закани дека ќе се повлече од преговорите за Брегзит, ако Велика Британија не се согласи на компромис, објави британскиот весник Гардијан. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 454 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 380 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската комисија ќе набави и од вакцините на „Модерна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: