Арсовски: Наместо да молчи и да им забие грб на граѓаните, ЗАЕВ ЈАВНО ДА ГОВОРИ ЗА ПРОБЛЕМОТ СО БУГАРИЈА


Зоран Заев е еден обичен лопов и брутален лажго. Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ побара граѓаните масовно денеска да излезат на протестот што го организира партијата во 12,30 часот и да побараат ...
| | веќе видена | слични

Денес се моменти кога се одлучува за иднината на македонскиот народ, македонската нација и македонската држава. ВМРО-ДПМНЕ бара од Зоран Заев јавно да каже за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска од 12:30 до 14 часот во Скопје ќе бидат блокирани Владата и Министерството за надворешни работи со протестот што го организира ВМРО-ДПМНЕ поради ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
| | веќе видена | слични

Довчерашните протести на опозицијата против политиките на актуелната владеачка гарнитура, особено кон Бугарија, од денеска прераснуваат во блокада на Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Натпартиските простести кои синоќа се одржаа во 11 градови од денес прераснуваат во блокади во главниот град. ВМРО-ДПМНЕ вчера му постави ултиматум на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе земји во Европа го одложија пописот што го планираа годинава, но владејачките партии во Македонија упорно го туркаат законот во Собрание и по секоја ...
сите 443 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 300 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Министерството за правда на САД вчера соопшти дека е уапсен избран функционер од Ново Мексико поради поврзаност со нападот на Капитол на 6 јануари, по што тој ...
сите 436 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Наместо да молчи и да им забие грб на граѓаните, ЗАЕВ ЈАВНО ДА ГОВОРИ ЗА ПРОБЛЕМОТ СО БУГАРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: