Околу 450 војници и полицајци ќе ги обезбедуваат болниците низ земјава


Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Групата за процена во Центарот за управување со кризи бара продолжување на кризната состојба во државата за нови 30 дена. Со денешната втора седница на Групата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седница на Главниот штаб за управување со кризи при Центарот за управување со кризи (ЦУК) се одржа денеска преку видеоконференциска интернет врска. Штабот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штабот  е оперативно стручно тело што раководи со активностите за превенција и справување со кризни ситуации. Со седницата на Главниот штаб раководеше, в.д., ...
| | веќе видена | слични

Според информациите достапни на веб страната на ЦУК, досега Главниот штаб има одржано 3 седници, на кои што е усвоен Акцискиот план. Истовремено, беа утврдени ...
| | веќе видена | слични

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Александар Даштевски, новиот претседател на Државната изборна комисија, денеска со новиот состав пред медиумите рече дека ќе започне постапката за набавка на ...
сите 300 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 179 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 108 | | | веќе видена

Шведска има систем, цврста и подвижна 6-0 зона што функционира како по учебник. Талески и Кузмановски уште еднаш покажаа дека заедно не можат да функционираат ...
сите 112 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 88 | | | веќе видена

Независната угостителска комора бара унифицирани протоколи и препораки за работа во услови на пандемија, но не се согласува со ограничувањето на работното ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи го осуди палењето на бугарското знаме на карневалот во Вевчани оценувајќи го како штетен по угледот на државата. – Вековна ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 450 војници и полицајци ќе ги обезбедуваат болниците низ земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: